За підсумками першого місяця 2024 року українські АЕС згенерували на понад 1 млрд кВт-год більше, ніж за аналогічний період торік, – 5 млрд 882 млн 931 тис. кВт-год. Завдяки масштабній ремонтній кампанії, проведеній влітку-восени минулого року, взимку Енергоатом зміг працювати … Continue reading
Category Archives: Новини
Шквальний вітер, обледеніння ліній, падіння опор та ожеледь – залишаються знеструмленими 523 населених пункти – повідомило Міністерство енергетики. Найбільше знеструмлених через негоду в Дніпропетровській області – 186 населених пункти. При цьому в Кіровоградській – 107, в Миколаївській – 99, в … Continue reading
У грудні Україна імпортувала 233 тис. МВт-год електроенергії, що майже в 4 рази більше показника у листопаді (60,7 тис. МВт-год) Згідно з інформацією, обсяг імпорту, здійсненого у грудні, є рекордним , порівняно з груднем 2022 року він зріс у 75 … Continue reading
Міністерство енергетики України і Міністерство навколишнього середовища і енергетичної безпеки Італії домовилися співпрацювати у сфері енергетичного переходу і відновлюваних джерел енергії. Відповідний документ підписали заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук і віце-міністр міністерства навколишнього середовища Італії Ванніа Ґава у межах … Continue reading
У листопаді Україна збільшила імпорт електроенергії в 3,5 рази – до 61,1 тис МВт-год, у порівнянні з попереднім місяцем. Водночас, експорт електроенергії скоротився на 41% – до 40,9 тис МВт-год. 45%, було імпортовано зі Словаччини. Ще 34% було поставлено з … Continue reading
Україна з 3 листопада відновила торгівлю електроенергією з Румунією напряму завдяки впровадження спільних аукціонів з розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів. Перший спільний аукціон з розподілу пропускної спроможності з Румунією було проведено 2 листопада. За напрямом для експорту до Румунії було … Continue reading
У короткотерміновий ремонт, який передбачається зробити у межах однієї доби, виведено 5 енергоблоків та 1 турбіну теплової генерації, які перебували у резерв. При цьому у своєму щоденному оновленні в телеграм-каналі 26 жовтня Міненерго зазначило, що це не вплине на генерацію електроенергії … Continue reading
«Енергоатом» вивів на максимальну потужність, яка раніше була обмежена умовами роботи ринку, усі 7 працюючих на даний час атомних енергоблоків, додавши 300 МВт потужності вітчизняній енергосистемі. «25 вересня 2023 року ДП «НАЕК «Енергоатом» вивело на максимальну потужність, яка раніше була обмежена … Continue reading