Обсяги експорту електроенергії з України до Польщі потенційно можуть зрости до 1 ГВт – Герман Галущенко

01.06.2022 за підсумками українсько-польських міжурядових консультацій міністр енергетики України Герман Галущенко і міністр клімату та довкілля Польщі Анна Москва підписали Меморандум про наміри щодо співробітництва у сфері енергетики з метою підвищення енергетичної безпеки в Центральній та Східній Європі та відмови від постачання російських енергоносіїв.

У документі вказано, що сторони підтримують подальшу інтеграцію України в європейський енергетичний ринок, реформування енергетичних ринків України за європейськими принципами для прискорення об’єднання електроенергетичного та газового ринків обох країн. Польща підтримує наміри України стати повноправним членом ENTSO-E.

 

Держави домовилися вжити спільних заходів для розвитку ринкової транскордонної торгівлі електроенергією. Так, у меморандумі йдеться про наміри відновлення міждержавної повітряної лінії між Україною і Польщею для введення її в експлуатацію на напругу 400 кВ у найкоротші терміни. Відновлення інтерконнектору сприятиме безпеці роботи української енергосистеми та енергосистем європейських країн, а також суттєво збільшіть можливості обміну електроенергією між Польщею та Україною. Сторони домовилися розробити ринкові правила розрахунку та розподілу пропускної спроможності.

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.