Україна 7 липня розпочне експорт електроенергії до Словаччини

Україна розпочне експорт електроенергії до Словаччини 7 липня, початкова потужність – 50 МВт.

НЕК «Укренерго» оголосило добовий аукціон з розподілу пропускної потужності на 7 липня.

Запропонована пропускна потужність як за напрямом Україна-Словаччина, так і Словаччина – Україна становить 50 МВт. Також, до рівня 50 МВт була зменшена потужність за напрямом до та з Румунії. До цього, з 30 червня потужність експорту складала 100 МВт.

В операторі системи Словаччини SEPS (Slovenská elektrizačná prenosová sústava, a.s.) вказали, що після початкового етапу (в 50 МВт) передбачається поступове збільшення загальної доступної торговельної потужності на основі оцінки впливу комерційних обмінів на стабільність і безпеку синхронізованих систем.

Зокрема, за даними словацького ОСП SEPS, після певних законодавчих змін та технічних модифікацій українською та словацькою сторонами планується перехід до розподілу потужностей JAO (Joint Allocation Office).

«Якщо не станеться інших непередбачуваних обставин або недосягнення згоди щодо спільної процедури з учасниками, ми очікуємо переходу до спільного аукціону JAO наприкінці ІІ або ІІІ кварталу 2023 року», — вказав Петер Довгунь, виконавчий директор SEPS.

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.