Укренерго провело випробування енергоблоку №2 Запорізької АЕС НАЕК «Енергоатом» для сертифікації на надання допоміжних послуг — резерву підтримки частоти (РПЧ)

Укренерго провело випробування енергоблоку №2 Запорізької АЕС НАЕК «Енергоатом» для сертифікації на надання допоміжних послуг — резерву підтримки частоти (РПЧ). Прогнозний обсяг послуги складає ±20 МВт.

Наразі триває обробка отриманих результатів, за якими буде визначено готовність цієї генеруючої одиниці надавати послугу, відповідно до вимог Кодексу системи передачі.

РПЧ належить до автоматичних резервів, що спрацьовують дуже швидко (до 30 с) при мінімальному відхиленні частоти без команди диспетчера. Вони використовуються для того, щоб зупинити зміну частоти електричного струму в енергосистемі та не допустити аварійних значень такої зміни.
Це один із дефіцитних продуктів на ринку допоміжних послуг у торговій зоні «ОЕС України», де працює Енергоатом.
Водночас електрогідравлічна система регулювання турбіни (ЕГСР) на енергоблоці АЕС дозволяє за короткий час збільшити або зменшити її оберти та змінити генеруючу потужність у межах ±2% (20 МВт) від номінальної (1000 МВт). Такі зміни безпечні та не суперечать правилам ядерної безпеки та роботи АЕС в цілому.
Надалі проведення випробувань для сертифікації на надання РПЧ заплановано також на енергоблоці №1 Запорізької АЕС та №2 Хмельницької АЕС.
Загалом 15 діючих енергоблоків українських АЕС встановленою потужністю 13 835 МВт потенційно зможуть надати енергосистемі близько ±300 МВт РПЧ.

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.