Westinghouse готовий допомогти «Енергоатому» у добудові 3 – 4 блоків ХАЕС

Американська компанія Westinghouse готова допомогти та відгукнутись на будь-які потреби ДП НАЕК «Енергоатом» для добудови 3 – 4 блоків Хмельницької АЕС.

Про це 7 вересня повідомила прес-служба державної компанії.

«Що стосується третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС, до питання добудови яких «Енергоатом» нещодавно повернувся, то ми готові долучитися не лише до забезпечення цих блоків ядерним паливом, але й до постачання для них такого обладнання, як автоматизовані системи управління технологічним процесом (АСУТП) тощо. В принципі Westinghouse готовий відгукнутись на будь-які потреби «Енергоатома», які можуть виникнути під час будівництва нових енергоблоків», – зауважив Азіз Даґ, керуючий директор Westinghouse Electric Sweden AB.

Даґ також нагадав, що Westinghouse вже співпрацює з відокремленим підрозділом «Енергоатом» – «Атоменергомаш» та наголосив:

«Ми бачимо перспективу не лише у виготовленні «Атоменергомашем» окремих компонентів паливних збірок Westinghouse для українських АЕС, а й у розширенні такої співпраці для забезпечення потреб замовників за межами України», – уточнив керуючий директор Westinghouse Electric Sweden», уточнив керуючий директор Westinghouse Electric Sweden.

Крім того, він повідомив, що між компаніями обговорюється можливість розширення номенклатури елементів тепловиділяючих збірок (ТВЗ), які може виготовляти «Атоменергомаш» для Westinghouse.

Довідка ExPro, наразі компанія Westinghouse постачає ядерне паливо для 6 із 15 енергоблоків атомних електростанцій України. При цьому «Енергоатом» – єдина в світі компанія, якій вдалося реалізувати проект з диверсифікації ядерного палива для реакторів радянського зразка типу ВВЕР-1000. На сьогодні, ядерне паливо виробництва Westinghouse експлуатується на енергоблоках №2, №3 ЮУАЕС та №1, №3, №4, №5 Запорізької АЕС. Держкомпанія також планує експлуатацію палива даного виробника на 3-му енергоблоці Рівненської АЕС.

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.