Чотири енергоблоки ЗАЕС повністю завантажені паливом Westinghouse

Після завершення планово-попереджувального ремонту на енергоблоці №4 Запорізької АЕС, цей блок був повністю завантажений паливом виробництва міжнародної інжинірингової компанії Westinghouse в рамках програми диверсифікації поставок та заміщення палива російської компанії «ТВЕЛ»; таким чином, на сьогодні 4 блоки станції завантажені паливом Westinghouse.

Про це 29 листопада повідомив прес-центр «Енергоатома».

«Щойно, після виходу енергоблока №4 Запорізької АЕС з чергового планово-попереджувального ремонту (ППР), завершився важливий етап повного переходу чотирьох блоків на ядерне паливо компанії Westinghouse, яка давно є альтернативним російському «ТВЕЛу» постачальником для українських АЕС… Під час ППР активна зона блока №4 була повністю завантажена тепловидільними збірками виробництва Westinghouse», – зазначається у повідомленні.

Також повідомляється, що успішне проведення дослідної експлуатації палива Westinghouse на енергоблоці №5 Запорізької АЕС, яка вже повністю завантажена паливом цього виробника.

«Повністю завантажена паливом Westinghouse активна зона енергоблока №5 експлуатувалася понад рік. Приймальні випробування відбулися у вересні. Міжвідомча комісія, до складу якої увійшли фахівці Запорізької АЕС, «Енергоатома», Держатомрегулювання, ухвалила рішення про можливість переведення у промислову експлуатацію», – сказав т.в.о. генерального директора ЗАЕС Дмитро Вербицький, додавши, що найближчим часом станція планує надати Держатомрегулювання проект рішення про переведення енергоблоку №5 з дослідної в промислову експлуатацію.

«Енергоатом» продовжив диверсифікацію, яка є запорукою енергетичної безпеки нашої держави. Крім того, завдяки співпраці з Westinghouse – компанією світового рівня – ми даємо додатковий імпульс для розвитку вітчизняної атомної енергетики», – прокоментував керівник «Енергоатому» Петро Котін.

За даними прес-центру, на сьогодні паливо Westinghouse для реакторів ВВЕР-1000 вже використовують на шести енергоблоках українських АЕС . До кінця 2021 року обсяги поставок палива зростуть до семи партій перевантаження щорічно: чотири – для Запорізької АЕС, дві – для Южно-Української та одна – для Рівненської АЕС.

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.