До України прибуло перших 60 вагонів з вугіллям марки «А» з Російської Федерації для потреб Луганської ТЕС «ДТЕК Східенерго».

До України прибуло перших 60 вагонів з вугіллям марки «А» з Російської Федерації для потреб Луганської ТЕС «ДТЕК Східенерго». 

Про це повідомила представник української делегації в соціально-економічній підгрупі Тристоронньої контактної групи Вікторія Страхова на своїй сторінці в Facebook.

«Перші 60 вагонів з вугіллям для Луганської ТЕС потрапили в Україну. Тепер можна бути впевненим, що місто Щастя та сусідні населені пункти будуть щасливі хоча б з точки зору тепла», – повідомила Страхова.

Зокрема, Страхова повідомила, що вугілля надійшло з Ростовської області, Російська Федерація.

За даними Міненерго, станом на 5 січня запаси вугілля на складах Луганської ТЕС становили 8,1 тис тонн, щодня споживання станції становить близько 0,6-0,8 тис тонн.

За умов невирішеного питання щодо поставок вугілля на Луганську ТЕС, Міністерством енергетики розглядався перехід станції на газ, для реалізації такої можливості Урядом 15 грудня було ухвалене протокольне доручення Міненерго, НКРЕКП, Укренерго і Нафтогазу розробити відповідний механізм. Зокрема, за рушенням НКРЕКП від 17 грудня ТЕС, основним паливом якиї є вугілля, також вже можуть надавати допоміжні послуги із забезпечення резервів заміщення.

На онлайн-брифінгу 5 січня міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що РФ продовжує блокувати транзит вугілля з Казахстану.

«Вугілля з Казахстану не йде. Є укладений контракт на 660 тис тонн вугілля для опалювального сезону, але через дії з боку Російської Федерації відбувається блокування транзиту. Ні ми, ні «Центренерго» не бачимо можливості фізично це вугілля отримати», – сказав Галущенко.

Як повідомлялося раніше, Росія зупинила поставки енергетичного вугілля в Україну з 1 листопада

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.