НКРЕКП планує погодити кредитну угоду «Укренерго» для одержання 4 млрд грн в «Укрексімбанку»

Національна комісія, що здійснює регулювання в сферах енергетики та житлово-комунальних послуг, планує 1 квітня підписати трьохсторонню кредитну угоду між НЕК «Укренерго», Міністерством фінансів та Регулятором, щодо одержання системним оператором – 4 млрд грн в «Укрексімбанку» для погашення заборгованості перед виробниками з відновлюваних джерел.

Про це йдеться у планах засідання Регулятора на 1 квітня.

«Схвалити Договір … (щодо кредиту наданого АТ «Укрексімбанк») про погашення заборгованості ПрАТ «НЕК «Укренерго» перед державою за виконання гарантійних зобов’язань, що укладений між Міністерством фінансів України та «Укренерго», – йдеться в проекті постанови Регулятора.

Також планується схвалити аналогічні договори з АТ «Ощадбанк» та АБ «Укргазбанк». Даним тристороннім договором передбачається, що НКРЕКП є стороною схвалених угод як орган, що забезпечить покриття витрат на погашення зобов’язань «Укренерго», передбачених кредитними договорами та договорами про погашення заборгованості за рахунок їх включення до структури тарифу на передачу електроенергії «Укренерго».

Як повідомляло агентство ExPro, 31 грудня 2020р «Укренерго» підписало кредитні угоди з трьома держбанками на отримання 10,25 млрд грн. Зокрема, від «Ощадбанку» – на 5 млрд грн, «Укрексімбанку» – на 4 млрд грн, «Укргазбанку» – на 1,25 млрд грн.

ДП «Гарантований покупець» у лютому 2021р, виплатив виробника з ВДЕ 3,125 млрд грн з кредитних коштів «Укренерго» (з кредитних коштів отриманих «Укренерго» від «Ощадбанку» та «Укргазбанку»), ще 3,125 млрд грн отримала НАЕК "Енергоатом".

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.