НКРЕКП розглядає 52 повідомлення від «Оператора ринку» про нетипову поведінку на РДН та ВДР

НКРЕКП розглядає 52 повідомлення від оператора ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку ДП «Оператор ринку» про нетипову поведінку учасників ринків електричної енергії в 2020р, 12 з яких знаходяться в процедурі розслідування.

Про це 31 травня повідомила членкиня НКРЕКП Ольга Бабій під час веб-семінару на тему «торгівля на енергетичних ринках: боротьба зі зловживаннями при імплементації REMIT».

«Оператор ринку» надає Регулятору не заяви про маніпуляції на ринку, а повідомлення про нетипову поведінку. Зараз Регулятор розглядає 52 повідомлення про нетипову поведінку учасників ринку електричної енергії… 12 повідомлень зараз знаходяться в процедурі розслідування», – сказала Бабій.

Також на веб-семінарі Бабій зазначила, що в рамках імплементації REMIT Регулятор розробляє критерії для оцінки можливих маніпуляцій на ринку електричної енергії.

«Ми розробимо критерії можливих відхилень для поведінки споживачів на ринку двосторонніх договорів, ринку «на добу наперед» та внутрішньодобовому ринку, а, також, методологію готовності генерації для виробництва, зокрема, вугільної», – сказала Бабій.

Також членкиня НКРЕКП зазначила, що формат REMIT в українських умовах відрізняється від європейської моделі, адже України ще поки не інтегрована до ENTSO-E, та не має можливості здійснювати дворівневий моніторинг (в Європі дворівневий моніторинг здійснює ACER (Агентство з питань співробітництва енергетичних регуляторів) на першому рівні та національний регулятор на другому рівні).

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.