НКРЕКП схвалила підняття тарифу на передачу «Укренерго» на 7,5% – до 316,08 грн /МВт-год

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила збільшення тарифу на передачу НЕК «Укренерго» з 1 квітня 2021р. на 7,5% – до 316,08 грн /МВт-год.

Відповідне рішення регулятор прийняв на засіданні 17 лютого.

«Наголошую – це схвалення, а тому всіх запрошуємо до обговорення. Якщо хтось бачить інші джерела, чи неточності чи якісь можливості стосовно оптимізації тарифу, ми з готовністю будемо співпрацювати з усіма сторонами. На сьогодні схвалюємо 316,08 грн/МВт-год», – сказав голова комісії Валерій Тарасюк.

В обґрунтуванні комісії повідомляється, що «Укренерго» 17 лютого надало перераховані дані фінансових витрат, для погашення кредитів перед державними банками. Статтю «фінансові витрати» необхідно збільшити на 1,579 млрд грн, таким чином загальні фінансові витрати підприємства становитимуть 3,543 млрд грн.

Згідно обґрунтування, «Укренерго» має понести додаткові витрати на обслуговування відсотків за кредитами держбанків (11,5-12% річних у гривні), а також 3,9% перед Міністерством фінансів за користування державними гарантіями у розмірі 24 млрд грн.

А тому тариф на передачу необхідно затвердити на рівні – 316,08 грн /МВт-год.

Згідно рішення НКРЕКП, в структурі тарифу на передачу частка витрат на покриття дефіциту «Гарантованого покупця» в частині виплат сектору ВДЕ становить 60,5%.

При цьому не враховано пропозиції НЕК «Укренерго» щодо перерахунку статті «витрати, пов'язані з виконанням спеціальних обов'язків для забезпечення загальносуспільних інтересів, крім приватних домогосподарств», оскільки видатки за бюджетною програмою «Фінансова підтримка гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел» згідно з нормами Закону можуть бути включені до Державного бюджету України до кінця 2021 рік.

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.