«Укренерго» вперше відремонтувало лінію 750 кВ без відключення від напруги

НЕК «Укренерго» вперше відремонтувало лінію під напругою (без відключення від мережі) класом напруги 750 кВ, а саме лінію «Вінницька- Західноукраїнська». Про це 15 жовтня повідомив прес-центр державної компанії.

«Сьогодні лінійники «Укренерго» успішно провели роботи під напругою на лінії 750 кВ «Вінницька – Західноукраїнська» поблизу Вінниці, замінивши ізолятори в підтримувальній ізолювальній підвісці та дистанційну розпірку. Роботи при такій напрузі без відключення лінії від енергоживлення проводяться вперше в історії незалежної України», – йдеться у повідомленні.

В компанії зазначили, що роботи без відключення напруги дозволяють знизити технологічні втрати в мережах, також інколи відсутня можливість відключити ту чи іншу лінію.

Як наголосили в компанії, «Укренерго» наразі єдиний системний оператор в Європі, де лінійники вміють працювати на потенціалі під такою напругою, не відключаючи лінію від мережі.

В повідомленні зазначається, що від стабільної та безвідмовної роботи відремонтованої лінії залежить енергозабезпечення Вінницького та Чернівецького енерговузлів, що і викликало необхідність проведення поточного ремонту лінії під напругою. А сама лінія ПЛ 750 кВ «Вінницька – Західноукраїнська» є однією з системоутворюючих магістральних ЛЕП кільця 750 кВ ОЕС України.

Як повідомляло агентство ExPro, в середині квітня 2019р «Укренерго» вперше за роки незалежності України провело ремонт лінії під напругою, а саме 350 кВ. Дана технологія дозволяє забезпечувати безперебійну роботу цих ліній та підтримувати високий рівень надійності перетоків в Об’єднаній енергосистемі України.

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.