«Укренерго» за минулий тиждень тричі обмежувала «зелену» генерацію – АСЕУ

Оператор системи передачі НЕК «Укренерго» за минулий тиждень тричі обмежувала виробництво електроенергії з вітрових та сонячних електростанцій, наразі виробники отримують штрафи за небаланси. 

Про це 6 квітня повідомив прес-центр Асоціація сонячної енергетики України.

«Масштабні обмеження роботи виробників «зеленої» електроенергії відбулися 30 березня 1 та 3 квітня 2021 року по всій території України. У зазначені дні ОСП – «Укренерго» та, відповідно, диспетчери ОСР надавали команди на розвантаження «зеленій» генерації», – йдеться у заяві асоціації.

При цьому, за даними «Укренерго», розвантаження об`єктів з ВДЕ віддавалися на величину від 243 МВт до 1415 МВт.

Як повідомляють в АСЕУ, станом на сьогодні, внаслідок обмежень, виробники електроенергії з ВДЕ можуть отримати збитки, адже до сих пір, жодна компанія не отримала передбаченої Законом компенсації за обмеження, що відбулись минулого року.

«Процес виплат компенсацій за обмеження відновлюваній генерації за минулий рік має бути розпочато якомога скоріше. Цей процес має відбуватись не в ручному режимі, а в автоматичному» – зазначив голова асоціації Артем Семенишин.

В асоціації наголосили, про ще одну не вирішену проблему спричинену примусовими обмеженнями генерації – виникнення небалансів (зміна графіка виробництва станцій у сторону зменшення – ред.), за які виробники наразі зобов'язані платити штрафи, через правову колізію в діючих нормативних актах НКРЕКП.

Як повідомляло агентство ExPro, «Укренерго» 11 березня вперше у поточному році застосувало диспетчерське обмеження генерації з відновлюваних джерел енергії сумарно на 400 МВт, через профіцит потужностей в енергосистемі, та зростання виробництва е/е з ВДЕ.

Другого квітня, АСЕУ звернулася до голови НКРЕКП Валерія Тарасюка, з проханням не застосовувати штрафні санкції для генерації з відновлюваних джерел енергії за небаланси, що спричинені виконанням диспетчерських команд на зменшення навантаження. Згідно з листом АСЕУ, виробники з ВДЕ несуть відповідальність за небаланси, хоче навіть не можуть їм запобігти, оскільки зобов’язані виконувати команди диспетчера оператора системи передачі.

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.