Законодавство має бути доопрацьоване для розвитку проєктів офшорних ВЕС – юрфірма Asters

Українське законодавство не забезпечує розвиток проєктів офшорної вітрової електроенергетики та має бути доопрацьоване.

Таку думку висловила Марія Галабала, представник юридичної фірми Asters Law Firm Senior Associate, в рамках Міжнародної конференції Української вітроенергетичної асоціації 2021 «Вітроенергетичний сектор України: перехід від «зеленого» тарифу до ринкових умов».

«В законодавстві є прогалини, які варто пропрацювати для того, щоб девелопмент вітроенергетичних проєктів на морі був максимально досконалим, або, хоча б мінімальним, щоб починати такий девелопмент проєктів в українських територіальних водах», – зазначила представник юридичної фірми.

Як вказала юрист, законодавчі акти щодо питань приєднання, передачі та розподілу не регулюють питання щодо морських вітроенергетичних проєктів. Також, за її словами, регуляторна база потребує правил прокладення та з’єднання електричних мереж на дні водойми, адже, технічні процеси приєднання офшорних ВЕС є іншими від сухопутних станцій.

Як сказала Галабана, труднощі для реалізації офшорних проєктів виникають внаслідок можливих дублювань необхідних дозволів для введення діяльності, зокрема, від екологічної інспекції. За словами представника, території, на яких планується будувати офшорні ВЕС, не визначені законодавчо, та можуть виникати складнощі з правом власності на ділянку моря, адже земельний кодекс не розповсюджується на акваторії.

Як вказала Марія Галабана, наразі неможливо отримати дозвіл на будівництво офшорної станції, адже у законодавстві не передбачено такої процедури, зокрема, відсутня необхідна будівельна норма для спорудження таких об’єктів.

«Будівництво об’єктів підлягає ліцензуванню і отриманню дозволу, а це питання не врегульовано в законодавстві», – сказала представник Asters.

Підсумовуючи, вона додала, для розвитку таких проєктів, потрібно підготувати окреме спеціальне законодавства, яке б відповідало Директиві ЄС №2014/89 про встановлення рамок морського просторового планування.

Эта запись защищена паролем. Введите пароль, чтобы посмотреть комментарии.